Katya Beslyk, fashion designer

Мене вразив арт-фешн цієї дівчини і те, як давно вона почала його створювати! На мій погляд, мода сьогодення потребує лише одного, щоб забезпечити увагу публіки та заповнити фронт роу селебретіс - це перфоманс, театралізовані покази, речі, якими ти будеш захоплюватись, але не зможешь носити у повсякденному житті... парадокс, але так відомі бренди просувають свое ім’я і забезпечують продажі колекцій ready-to-wear.
Катя Беслік відчула це ще 2 роки тому, і як більшість молодих дизайнерів, не мала можливості заявити про себе світові, але ми це виправимо, знайомтесь - дизайнер одягу, Катерина Беслік.

Привіт!

Хто стоїть за брендом KATYA BESLYK, як з’явилось бажання створювати одяг та як давно ти почала цим займатись?


Десь, в 7 класі я вирішила, що поїду навчатись до Києва на журналіста або дизайнера одягу. Ще тоді, я збирала старий непотрібний одяг у бабусь і подруг, і створювала свої образи. Для мене одяг був способом самовираження, хоч я цього і не розуміла, а для маленького міста моє самовираження часто виходило за всякі рамки. Кинувши 10 клас, я поїхала до іншого міста, де навчалась в художньому ліцеї. Потім, до омріяного Києва, в коледж КНУТД. Далі, на заочну форму в університет КНУТД, який згодом кинула. Паралельно працювала в українського дизайнера. Деякий час створювала Art-Fashion, вдалий і невдалий, презентуючи його на університетських та київських конкурсах. Але, це не приносило прибутку. Синтезувати мою творчість в грошовий еквівалент допоміг мій хлопець. Влітку 2015 року я відшила свою першу капсульну колекцію в колаборації з брендом Хром.

Створювати Art-Fashion, ти почала 2 роки тому, цей одяг наче прообраз птахів, нагадує чорну ворону, це дійсно так?

Насправді, це модульне орігамі, яке я спростила. По різному складала трикутнички і створила такі форми. Конкретного прообразу не має. Я створюю по принципу автоматичного письма, не завжди будую попередньо концепцію. 
Вважаю, що те, що нас надихає, насправді і є у нас самих. Просто комусь треба шукати ззовні, щоб воно відгукнулось, а хтось може дістати його зі своїх глибин. В мене є і такі, і такі джерела, їх можна «скласти в невеликий чемоданчик», на основі цього я і створюю одяг.

Чи плануєш ти продовжувати створення Art Fashion або зосередишся на своїй колекції ready-to-wear?

В ідеальному житті я тільки цим і займаюсь)) (тобто, Art Fashion)

Розкажи про свою коллекцію, чи є в неї назва і чому ти використовуєш 3 базових кольори - білий, сірий, чорний?

Має неофіційну назву «Дівчина-Воїн». Джерелом натхнення для мене стало самурайство, кодекс «Бусідо». Колекція розповідає про людину хаосу та бунту, що відкидає всі суспільні рамки та закони, вона вільна, але це стає причиною розрухи її особистості. І тут вона відкриває для себе принципи життя воїнів-самураїв, і розуміє, що тільки таким шляхом може стати щасливою. Так, вона йде по краю леза, інколи переважає чорна сторона, інколи біла, а інколи нейтральна сіра.

Хто твоя аудиторія, яку дівчину ти одягаєш або хотіла б одягать?

Моя ціль – це інтелектуальна it-girl. Богема. Внутрішньо наповнена дівчина з колючкою в кишені. Стильна та трішки екстравагантна.

Яка цінова політика одягу від KATYA BESLYK?

1500-5500 грн

Де можна знайти твій одяг та приміряти його? Та, як ти просуваєш свій бренд?

Зараз, це шоурум Хром, також можна замовити модель конкретно на свою фігуру.
 На даний момент, готуємо капсульну колекцію SS16, плануємо представити її на маркеті «Всі свої» в квітні, і налагодити співпрацю з іншими топовими шоурумами Києва. Акцент будемо робити на рекламу в соціальних мережах Facebook, Instagram, проводити акції та розіграші.

Багато молодих дизайнерів починають з того, що поєднують і роботу над колекцією, і просування бренду, і продажі - самостійно, як в твоєму випадку?

Так, я саме такий дизайнер. Думаю, що перші етапи треба пройти самому, розібратись, а потім делегувати і збирати команду. Поки я переклала на інші плечі пошив та конструювання. В мене є хлопець, який допомагає з просуванням бренду.

Окрім, дизайну одягу, які твої захоплення?

Інколи пишу есе, інколи клею колажі з цікавого картону.

З чого починається день дизайнера Катерини Беслік?

Чесно кажучи, сплю я довго, прокидаюсь о 9-11 ранку. Душ і план на день.

Щодо твого гардеробу: це одяг тільки твого власного виробництва чи є інші бренди, які ти із задоволенням носиш?

Якось так вийшло, що 80% мого гардеробу чорного кольору і oversize. Там є одяг мого бренду, так як створюю його в першу чергу для себе від себе. Це моє внутрішнє я. Також в мене є одяг від українських дизайнерів та з масс-маркету.

Які твої мрії, як дизайнера, чого мріїш досягти або що мріїш створити?

Найближча мрія, точніше ціль, це участь в Ukrainian Fashion Week. А так, звичайно, я хочу визнання, щоб мій продукт знали в Україні та за її межами. Мрію про фінансову незалежність, щоб просто створювати одяг, як вид мистецтва, і не думати про продажі. Робити театралізовані шоу і преформанси. Мрію відкрити сучасний навчальний заклад для дизайнерів.

Виходячи з твого досвіду, як дизайнера, що саме головне у роботі дизайнера, та що мотивує на успіх?

Найголовніше, це вміння продати себе, люди, з якими спілкуєшся та свій стиль, якась фішка. Мотивація у кожного різна. Для мене, це не залишитися ніким та не прожити пусте життя. Уявляєш себе старенькою бабусею, дивишся крізь роки і розумієш, що в тебе було все, щоб зробити набагато більше, а ти не зробив, і завтра помреш. Сумно.

Якщо б ти мала можливість змінити індустрію моди в Україні, з чого б ти почала?

Наболівша тема. Звичайно, я б почала з системи освіти. В Україні не має ні одного державного закладу, де б вчили fashion designer. Все дуже застаріло, готують майстрів на фабрики. Людина, яка хоче стати дизайнером одягу бігає по лекціям та семінарам, волонтерить на тижнях моди і так збирає пазлик докупи. А деякі закінчившм ВНЗ розчаровуються у професїї, так як їм не дали правдивої картини і вони не знають, що робити. Тому я мрію відкрити свій заклад, як альтернативу ВНЗ, а не як доповнення.

І наостанок, якими життєвими принципами ти не знехтуєшь на шляху до своєї мрії?

Складно відповісти. Ситуації можуть бути різними. Але все-таки хотілось би залишитись собою і не одягнути величезну корону.

Дякую, Катю, за такі відверті відповіді, було дуже цікаво!

Інтерв’юер - Вікторія Броварець для The White Fashion

Subcribe!

Leave me your email address and you will always be the first one to know when a new post goes live!